O firmie

Zakład Mechaniki Precyzyjnej KOLZBYT, z siedzibą w Bieruniu od roku 2003, specjalizuje się w remontach, modernizacjach i konserwacji sprzętu kolejowego. Naszym głównym obszarem działalności jest naprawa zakrętarek kolejowych (takich jak SKALMIERZYCE, ROBEL, GEISMAR), szlifierek kolejowych, szlifierek rozjazdów, kluczy udarowych (np. MASTER35), wiertarek do podkładów, oraz różnych innych maszyn i urządzeń stosowanych w kolejnictwie.

Wszystkie naprawy maszyn odbywają się w naszym specjalnie wyposażonym warsztacie. Nasz zespół serwisowy składa się z wykwalifikowanych inżynierów i mechaników, którzy posiadają bogate doświadczenie w branży naprawy maszyn i urządzeń. Oferujemy szeroki zakres usług, w tym bieżącą konserwację. Nasze zewnętrzne usługi konserwacyjne są dostosowywane do różnych rodzajów produkcji i zastosowań maszyn i urządzeń.

W naszym zakładzie produkujemy części zamienne do wszystkich zakrętarek kolejowych, wykorzystując najnowsze materiały (w tym odpowiednią obróbkę cieplną). Dzięki temu zapewniamy najwyższą jakość i trwałość naszych części. Realizujemy również zamówienia specjalne, wykonujemy detale na podstawie dostarczonych wzorów i rysunków technicznych, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, włączając w to dostarczanie niezbędnej dokumentacji technicznej.

Dodatkowo, oferujemy usługi obróbki metali (toczenie, frezowanie, wypalanie blach) zarówno przy użyciu maszyn cyfrowych CNC, jak również przy użyciu maszyn konwencjonalnych. Blachy wypalamy gazowo, plazmowo i laserowo. Posiadamy nowoczesny park maszynowy do obróbki skrawaniem.

Usługi spawania techniką MIG oraz TIG, pozwalają nam zaoferować niewielkie konstrukcje stalowe. Do najbardziej znanych naszych konstrukcji należy zaliczyć wózki do transportowania szyn, czy wózki na kruszywo. Sympatią klientów cieszą się również ręczne wózki do transportu szynowego, a także specjalistyczne platformy na których mocowane są różne akcesoria.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również elementy kute, takie jak nasadki udarowe do maszyn kolejowych, łomy, widły, grace i wiele innych.

Ostatnio nasza firma przeszła restrukturyzację i znacząco zwiększyła kapitał. Zmiany te znalazły odzwierciedlenie w naszej nowej nazwie firmy, która teraz brzmi KOLZBYT. Firma zyskała nowe kompetencje i obecnie spełnia wyższe standardy jakościowe, zarówno w zakresie napraw warsztatowych, jak i obróbki CNC.

Zapraszamy do współpracy !

POBIERZ KATALOG W PDF
POBIERZ KATALOG NARZĘDZI, KÓŁ I WÓZKÓW W PDF FORMULARZ KONTAKTOWY